اخبار داخلی و خارجی

ثبت بابل به عنوان میراث جهانی در یونسکو

بابل

از سال ۱۹۸۳ تلاش های عراق برای ثبت سایت تاریخی بین النهرین (میان رودان) به عنوان یک سایت رسمی میراث جهانی آغاز شده است. تلاش های عراق برای سه دهه ادامه داشت تا جایی در ۵ جولای کمیته ای در اذربایجان برای رای گیری در همین مورد تشکیل شد. نماینده عراق در این کمیته در اظهار نظری تامل برانگیز گفته است: فهرست میراث جهانی بدون بابل چیست؟ بدون تاریخچه بشریت بدون فصل اول حضور انسان و تمدن ؟

بابل در نزدیکی رودخانه فرات در جنوب عراق، مرکز امپراتوری بابل بود. نقطه ای که به ذن بسیاری از باستان شناسان ، نخستین جایی بود که ریشه های تمدن بشری، یک جا نشینی و اجتماع برای بقا در آن شکل گرفته است. با اینکه تنها ۱۸ % این سایت باستانی تا به امروز کشف و حفاری شده است بناهای شاخص آن مثل برج بابل و دروازه ایشتار و همچنین مجموعه الواح همورابی برای بسیاری از علاقه مندان به معماریباستانی شناخته شده است.منطقه ای ارزشمند که بیش از ۴۰۰۰ سال تاریخچه و اطلاعات را در خود نگه داشته است و منتظر است تا مورد بررسی های دقیق تر قرار گیرد.

با ثبت شهر بابل به عنوان میراث جهانی در یونسکو، تحقیق و توسعه بر روی این سایت شتاب بیشتری خواهد گرفت و گردشگران بیشتری برای بازدید به این کشور وارد می شوند.

منبع
زما
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن