سبک های معماری داخلی

سبک جورجین در دکوراسیون داخلی

سبک جورجین آغازین، در واقع انتهای سبک طراحی ملکه – آن بود و به تدریج در خطوط و جزئیات معماری شکل افراطی تری به خود گرفت. جورجین سبکی برگرفته از یونان و روم باستان است که سبک طراحی چینی نیز در فضای داخلی آن دیده می شود. موتیف های سبک چینی مانند گل صدتومانی و گل داوودی، در چینی آلات، پارچه ها و آباژورها بسیار به چشم می خورد. رنگ های ملایم مانند کرم، صورتی چرک، سبز خاکستری، سبز لجنی، آبی گچی رنگ هایی مختص این سبک است. نقوش گلدار نیز از مواردی است که در این سبک به کار گرفته می شود. در خانه های بزرگتر رنگ طلایی و نقاشی های دیواری استفاده بیشتری دارد. در روکش مبلمان و پرده ها معمولا از پارچه های مشابه استفاده می شود.

سبک جورجین

سبک طراحی داخلی جورجین معمولا با مبلمان ظریف با پایه های کار شده و شبیه پنجه حیوان، گچبری های پرکار و مزین شناسایی می شود. پارچه ها بسیار لوکس و تجملی با رنگ ها و نقوش ماهرانه هستند. جورجین یک سبک سلطنتی در خانه های سلطنتی است با مبلمانی پرتزئینات. در این سبک شومینه به عنوان نقطه کانونی اتاق انتخاب شده و معمولا از جنس آهن سیاه رنگ ساخته می شد.

در جزئیات ساختمان‌های آن دوره اشارات زیادی به سبک باروک دیده می‌شود. از مشخصه‌های این سبک استفاده از نسبت‌های ریاضی مانند عدد طلایی و مکعب دوبل است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن