سبک های معماری داخلی

سبک رترو در دکوراسیون داخلی

سبک رترو در دکوراسیون داخلی

به دلیل آثار ناشی از جنگ جهانی در دهه ۱۹۵۰ و تصمیم مردم به ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگیشان در دهه ۱۹۶۰، مردم در دکوراسیون و به کاربردن رنگ ها به الگوهایی روی آوردند که بتوانند تا حدودی از غم و غصه های ناشی از جنگ رهایی پیدا کنند. در حقیقت در این سبک تمام تزئینات و دکوراسیون به سمتی می‌رود که کمی از جدی بودن خارج شود و ضمن به روز بودن به سمت تفنن و تنوع می رود. بهترین تعبیری که می‌توان برای این سبک داشت ” استفاده از سبک های قدیمی با سبک و سیاق جدید و مدرن” است. این سبک ترکیبی است از سبک های قدیمی با فرم هایی جدید، یا فرم های جدید با متریال و نازک کاری های قدیمی. طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و جدید به سبک رترو به عنوان یکی از برترین طراحی های دکوراسیون داخلی خانه در دنیا محسوب می شود.

سبک رترو به دلیل تنوع و گستردگی قدرت انتخاب را بیشتر می کند و می تواند کاملا شخصی و منحصر به فرد شود. امروزه هر چیزی از دهه های 50، 60 و حتی 70 دوباره رایج شده است. مشخصه کلیدی برای تشخیص سبک رترو استفاده از سبک های قدیمی با رویکردی مدرن و جدید است.

از ویژگی های منحصر به فرد سبک رترو می توان به استفاده از اشیا کلاسیک، تفسیری جدید از طراحی های موجود و ترکیبی انتخابی از مواد و متریال مختلف اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن