سبک های معماری داخلی

سبک شهری در دکوراسیون داخلی

سبک شهری در دکوراسیون داخلی

در سبک شهری برای خانه ها از مواد و متریال غیرسنتی استفاده می شود؛ یعنی مواد و مصالحی که پیش از این تنها کاربردی صنعتی داشته است. سبک شهری در واقع مدرن و شیک شده سبک صنعتی است.علاوه بر اینکه از وسایل صنعتی استفاده میشود این وسایل عملکردی نیز هستند و صرفا جنبه تزیینی ندارند، بر خلاف سبک صنعتی که وسایل صنعتی کاملا فرسوده و ازکارافتاده اند.
در این سبک استفاده از فولاد گالوانیزه، کفپوش های سیمانی، صفحات فلزی، ایرانیت، میله های آهنین و سطوح پرداخت نشده به وفور دیده می شود؛ اشیایی که جلوه ای مدرن و غیر متعارف پدید می آورند.

برای مجلل کردن سبک شهری، در نماهای داخلی پرداخت بیشتری صورت می گیرد و برای اتاق های کوچک از ترفند فضای باز و چند منظوره استفاده می شود. برای مثال مشکل کوچکی آشپزخانه را می توان با ایجاد آشپزخانه باز (اپن) برطرف نمود و در آنجا غذا میل کرد.

این ویژگی، کارکرد اصلی سبک شهری را نمایان می کند که ایجاد فضاهایی بیشتر و غیر منتظره است. فضای ترکیبی کار و زندگی در مراکز شهری و مناطق صنعتی استفاده فراوان دارد که اغلب اصطلاح آپارتمان – استودیو (studio apartments) را به آن نسبت می دهند. انبارهای بازسازی شده با کفپوش های سیمانی برای آثار هنری در مقیاس بزرگ و یا به عنوان کارگاه تولید و طبقه بالایی برای زندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختمان های صنعتی بلند و آپارتمان های مجلل و ساختمان های چند منظوره از دیگر نوآوری های سبک شهری است که به جای جنگیدن با ویژگی های صنعتی موجود، آن ها را به آغوش می کشد.
به طور کلی می توان گفت ویژگی های شاخص سبک شهری استفاده از مواد و متریال صنعتی، آشکار بودن مصالح سازه ای، به کارگیری اشیا خاص و منحصر به فرد، تلاش برای خلق فضاهای باز و چند منظوره و کاربرد در ساختمان هایی که تغییر کاربری داده اند می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن