سبک های معماری داخلی

سبک ویکتوریایی در دکوراسیون داخلی

مکتب ویکتوریایی در حقیقت برای توصیف آثار هنرهای زیبا و تزیینی و هم چنین آثار معماری در دوره سلطنت ملکه ویکتوریا در بریتانیا به کار می رود. این سبک، تلفیقی از سبک سنتی اروپایی و الهاماتی از خاورمیانه و آسیا می باشد. شاخصه اصلی این سبک، نظم و ترتیب و تزیینات بسیار است به طوری که آن را تبدیل به سبکی پرکار و لوکس کرده و در نقطه مقابل سبک مینیمالیسم قرار داده است. در همین راستا در سبک ویکتوریایی هرچه استفاده از اکسسوری ها بیشتر باشد، بهتر است. شمعدان های بزرگ، چلچراغ ها و شیشه های منقوش از نشانه های این سبک لوکس و بی نظیر هستند.

سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی
سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی

سبک ویکتوریایی از مجلل ترین سبک های دکوراسیون است که طرفدار هماهنگی و تعادل در کنار زیبایی است. احساس حاکم بر فضایی که به سبک ویکتوریایی طراحی شده است، احساسی عاشقانه و عارفانه است. در طراحی داخلی به این سبک، طیف های مختلف خاکی و یا تناژهای عمیق تر و تیره تری از قبیل زرشکی، کهربایی، زمردی و قهوه ای تیره به کار می رود. فرش هایی با متراژ بزرگ، کاغذ دیواری هایی با طرح های گلدار و رنگ های شاد، پارچه های مخمل، حریر یا ساتن در این سبک جایگاه ویژه ای دارند.

سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی
سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی

در سبک ویکتوریایی، طراحان به جزئیات توجه خاصی نشان می دهند. فضایی که به سبک ویکتوریایی آرایش شده است، نمایی پر و شلوغ دارد. اهمیت به زیبایی و جذابیت بصری در کنار استفاده از وسایل تزیینی بسیار، ظاهری پرکار به این سبک می بخشد. برای جلوگیری از درهم ریختگی ظاهری، ترفند خاص سبک ویکتوریایی این است که سطوح و زمین های صاف و عاری از تزیینات را در تضاد با مبلمان پر تزیین به کار می برد.

سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی
سبک ویکتوریایی | دکوراسیون داخلی

در سبک ویکتوریایی استفاده از وسایل سنگین و بزرگ، پرده های سنگین با پارچه مخمل، میزهای کوچک خاتم کاری شده و فرش های شرقی و ایرانی بسیار به کار برده می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن