طرح های برتر

خانه جعبه های چوبی

معماران: معماران مولونی

موقعیت: بالارات، استرالیا

مساحت: 450 مترمربع

سال پروژه : 2016

این پروژه، واقع در شهر ویکتوریا منطقه بالارات می باشد.

به دنبال باز کردن محله های زندگی تنگ، معماران یک جعبه چوبی را از پشت به خانه های موجود اضافه کردند. این فضای جدید از طریق یک فضای ارتباطی با سقف کاذب که به عنوان یک خط سایه بین دو ساختار عمل می کند به ساختار اصلی پیوند خورده است.

خط سایه نه تنها اشکال قدیمی و جدید را با هم می آمیزد بلکه فضایی را به عنوان نشیمن جانبی در کنار دیواره ها ایجاد می کند و اجازه می دهد تا ساختار سقف اصلی بدون تغییر باقی بماند. نتیجه یک فضای زندگی باز و معاصر است که به زمینه میراث آن احترام می گذارد.

علاوه بر جعبه های چوبی مزیت استفاده از بلوک شمالی ایجاد یک صندلی کنار پنجره بزرگ است. مایک مولونی می گوید: “این گروه از پنجره های عمودی قطاری محور طولانی از نور خورشید است که باعث می شود نور به درستی به پشت فضای مرکزی زندگی ما برسد. فضا مقدار زیادی از نور طبیعی را دریافت می کند و همچنین دارای اثر مثبت روانی از احساس گرم و شاد است. این باعث می شود آن زمستان سرد بالارات بسیار قابل تحمل تر شود.

صندلی کنار پنجره فضای دوست داشتنی برای مطالعه را ایجاد می کند، همچنین فضای مناسبی برای نگهداری اسباب بازی های کودکان است.

معماران آشپزخانه را با یک نیمکت جزیره ای مرکزی دسته جمعی طراحی کرده اند. مولونی معمار بنیانگذار این پروژه می گوید: اجاق را در این جزیره به منظور ترغیب به گفتگو در حین پخت و پز با پایه هایی در جهت مخالف فضای آشپزخانه گنجانده ایم. ما عاشق این هستیم که فضای باز را احساس کنیم. به همین دلیل قسمت شمالی فضای آشپزخانه را تقریبا تمام شیشه ای طراحی کرده ایم. ما می توانیم درب های گسترده ای را باز کنیم و این فضا را به محیط خارج از منزل متصل کنیم.

از نظر طراحان استفاده از مصالح ساختمانی خام مقرون به صرفه است. در سراسر جبهه آشپزخانه از کشو، نیمکت جزیره ای و تخته های حاشیه دار استفاده شده است. پنجره ها و تیرهای در معرض دید از بلوط تاسمانی ساخته شده است.

مایک و ژول مولونی می گویند: ما به عنوان طراحان منحصرا علاقه مند به دانه و تعادل گرمایی هستیم که مواد طبیعی مثل چوب می تواند آن را به ارمغان بیاورد. در این پروژه ما از مواد خام و بی پیرایه مانند تخته سه لا برای ایجاد یک فضای آرام و غیر رسمی به کار گرفته ایم. این واقعا محیطی است که ما دوست داریم در آن زندگی کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن