طرح های برتر

طراحی داخلی شوروم پوشش‌های داخلی و خارجی ساختمان‌

فروشگاه “Colormix”،که متمرکز بر فروش پوشش‌های داخلی و خارجی ساختمان‌ها می باشد در شهر “سائوپائولو”ی برزیل، و در خیابانی قدیمی که بیشتر، مغازه‌های معماری و فروشگاه‌های محصولات نمای داخلی را شامل می‌شود، قرار گرفته است و درصدد بوده که از محصولات انحصاری خود برای نمای فروشگاه خود استفاده کند.

این فروشگاه با همکاری مشتری خود، شرکت معماری “Basiches”، موفق به طراحی محصولی منحصر به فرد برای نمای کلی خارجی ساختمان شده است: پوسته ای مثلثی شکل که از داخل استراکچر آن بر پایه صفحات فلزی است و با تایل های پرسلانی مرمر مانند پوشیده شده است.

این فروشگاه یک سرویس ویژه نیز ارائه می دهد که شامل برش و پیرایش تایل های پرسلانی و تولید اتصالات مخفی می باشد.
فروشگاه، در یک ساختمان دو طبقه‌ی از پیش ساخته شده، بنا شده است. طرح کلی ارائه شده برای طراحی داخلی فروشگاه Colormix، با هدف ایجاد دو فضای کاملا مجزا می باشد. طبقه‌ی همکف با دارا بودن فضایی وسیع و باز، هویتی مانند گالری های هنری دارد. پوشش کف بنا از تایل هایی است که بر روی آنها طرح های گرافیکی وجود دارد که متعلق به هنرمند طرح های پلاستیکی و عکاس ” فلایو ساملو”، می باشد. فرآیند ایجاد طرح های خاص برای کف و دیوارها با استفاده از تایل نیز از سرویس های منحصر به فرد دیگری است که این فروشگاه ارائه می دهد.

در طبقه‌ی بالایی، یک شوروم سنتی تر با ویترین های متعدد برای نمایش محصولات وجود دارد. علیرغم وجود تعداد زیاد محصولات در فروشگاه اما طراح تنها اجازه داشته است یک محیط روشن به لحاظ بصری خلق کند که این امر به واسطه استفاده از پوشش های مشابه و خنثی و همین طور ترکیب بندی پرجزئیات از مبلمان ها و محصولات چوبی تحقق یافته است.

نورپردازی با نور طبیعی منجر به فضای داخلی آرامش بخش در شوروم شده است. طبقه‌ی همکف، دو بازشو به فضای بیرون تعبیه شده، در حالی که در طبقه‌ی اول، طراح یک بازشو منحصر به فرد که با چهارچوبی فلزی شاخص شده تفاوت ایجاد کرده است.

استفاده‌ی یک متریال سفیدرنگ به تنهایی برای پوش نمای خارجی ساختمان، تصویری یکپارچه از یک نمای سنگی را به نمایش گذاشته است. بازشوهای طراحی شده و تفاوت بین کفسازی ها، مجموعه ای از فضاهای پر و خالی را به وجود آورده که در شب با نورپردازی که در پروژه انجام شده قوی تر خود را به نمایش می گذارند.

از طريق
تحریریه معماری آرل
منبع
Architizer
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید مورد حذف شده لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
بستن
بستن